Bu videoda Samsung’un akıllı saati Gear S3 Frontier’i inceliyoruz…

‘Frontier’ ve ‘Classic’ olmak üzere 2 farklı tasarımla kullanıcıların karşısına çıkan Samsung Gear S3, geniş ekranlı akıllı saat teknolojisi ile lüks analog saat işçiliği tasarımını birleştirmiş… İlk gözümüze çarpan Gear S2’den boyut olarak biraz daha büyük olduğu…

16 milyon renge sahip, her zaman açık ekran (AOD) özelliği bulunan Gear S3’ün ekranı kararmıyor ve her zaman saati gösterebiliyor.
Kullanıcılar, önceden tasarlanmış saat arayüzlerini kullanabilecekleri gibi, kendi tasarımlarını da yapabiliyorlar.

Kullanıcılar, Samsung‘un Gear S3’ünü telefonla eşleştirdiğinde ekrana dokunmadan bir çağrıya yanıt verebiliyor ya da bir alarmı erteleyebiliyor.

Buna ek olarak ekran üzerine yazılan mesajlar, otomatik olarak metinlere çevrilebiliyor. Gear S3, dahili hoparlör, GPS, barometre ve hızölçer gibi donanımlara sahip.

22 mm’lik standart kayış boyutuna uyumlu olan Gear S3’ün pili, tek bir şarj ile 3-4 güne varan kullanımı mümkün kılıyor.
Suya ve toza dayanıklılık standartları bulunan Gear S3’ün her iki versiyonu, çizilmeye karşı özel olarak tasarlanmış Corning Gorilla Glass SR+ ile donatılmış.

Gear S3 ile uyumlu, 11 binin üzerinde akıllı saat uygulaması bulunuyor. 
Gear S3 ile kullanıcılar, zor bir durum halinde telefonları ellerinin altında değilken bile aile üyelerine, arkadaşlarına veya yardım ekiplerine konum hakkında bilgi veren SOS mesajı gönderebiliyor ve konum takibini etkinleştirebiliyor.