İşte Turkcell’in Akıllı Projektörü Turkcell TV Air. Çinli ZTE firmasının geliştirdiği bu cihaz Turkcell markasını da yanına alarak Türkiye’de satışa çıktı. Asıl model ismi ZTE Spro 2 . 5 inçlik bir ekrana sahip olan bu cihaz tablet ve projektörü bir araya getiriyor. 1280×720 çözünürlükte görüntü yansıtabiliyor ve 4.5G teknolojisini de destekliyor.

Akıllı projektör sadece 570 gram ağırlığında. Cihazın kullanım alanı geniş. Sürekli sunumlar yapan ya da eğitimler veren biriyseniz; yanınızda bilgisayar taşımadan sunumlarınızı gerçekleştirmek eğitimlerinizi vermek bu cihazla mümkün.

Ya da ailece evde youtube’tan beraber film izlemek kısacası internet ile ilgili herşeyi yapabilmek mümkün.

Turkcell markasıyla gelen cihazda Android 4.4 (KitKat) işletimli cihazda, Turkcell TV Plus, Turkcell Müzik, BiP, Akıllı Depo ve Goller Cepte uygulamaları yüklü halde geliyor.

Cihazın önemli bir özelliği de kullanım kolaylığı. Görüntüyü hangi açıyla hangi uzaklıktan yansıtırsanız yansıtın cihaz görüntüyü düzeltiyor ve netlik ayarını kendisi yapıyor.

Cihazın teknik özelliklerine bakacak olursak; Işık gücü: 200 Lümen olan cihaza HDMI, USB girişleri ile görüntü kaynakları bağlamak mümkün. Dahili hoparlörünü test ettik, evinizde iş yerinizde orta genişlikteki alanlar için yeterli bulduk. 10 kişiye kadar kablosuz internet paylaşımı sağlayan cihazın kumandasında lazer işaretleyici bulunması sunumlarınızda işinizi kolaylaştıracaktır.

Pil gücü 3 saate kadar enerjiye bağlanmasına gerek kalmadan kullanmanızı sağlıyor. Birçok projektörde olmayan özelliklerle, projektör ihtiyacı olanları fazlasıyla mutlu edecek bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

Bu video için Teknoyo ile işbirliği yaptık. Teknoloji haberleri için: http://teknoyo.com